Hvor fosteret ligger i magen

Wenche 18.02.2010

Spørsmål:
Hei! Jeg tror jeg kjenner noe når jeg trykker på magen, eller dvs. jeg kjenner hvertfall at det presser på blæra. Men det er kun når jeg trykker på høyre side at jeg kjenner noe. Så da lurer jeg på hvor fosteret og livmora er plassert i magen? Jeg er 17 uker på vei. Takk for svar! Mvh Wenche


Svar:
Livmoren er et lite pæreformet ogran som ligger nede i bekket til kvinner. Ved graviditet begynner den å vokse. Kommer opp av bekkent etter ca. 12 uker(dette er individuelt), og vokser rett oppover og fyller etterhvert større deler av kvinnens mageregion.
Jeg vil tro at din livmor med foster nå befinner seg mellom symfysebenet (skambenet) og navlen. Tenk at du lager en rett strek fra dette benet opp til navlen. Midt på denne streken ligger livmoren din.
Lykke til videre! Tenkt at livmoren med foster skal vokse helt opp til brystbenet ditt.
Hilsen Monica.   
Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.