Redd for at noe er galt

kvinne 32  

Spørsmål:
Jeg er ca 10 uker på vei, er veldig glad for å være gravid, men de siste dagene er alt jeg klarer å tenke på at det skal være noe galt med fosteret. Det er akkurat som jeg kjenner på meg at noe er feil. Er redd for å få et barn med Downs syndrom. Har lest mye om fostervannsprøver, og er det slik at det er helt umulig å få tatt en slik prøve her i Norge. Jeg er ikke under noen av de kategoriene som kvalifiserer for å få tatt en slik prøve.


Svar:

Svar:Det er ikke unormalt å kjenne bekymring eller engstelse i svangerskapet, men hvis disse følelsene blir helt overveldende kan det bli både slitsomt og vondt. Om du tar kontakt med en privat institusjon har du muligheten til å få utført en fostervannsprøve der dersom du ønsker det, men må nok betale selv.

Lykke til videre! Håper du får roet deg ned og finner gleden igjen.

Hilsen Monica.

Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.