Krysser fingrene for svar!!!

Siri 07.10.2008

Spørsmål:
Hei. Jeg er i uke 33 og har den siste tiden fått veldig vondt til tider og blir lett øm i blæra. det føles som om babyen presser seg ned på blæren.. er dette normalt?? kan det være at den har festet seg?? magen har også flyttet seg litt nedover og presser mye mot bekkenet. Håper på svar.


Svar:
Det er ikke uvanlig at hodet kan feste seg så tidlig og skape ubehag for mor (som du beskriver) med sitt leie. Dess dypere ned mot bekkenet barnet ligger, dess mer blir plagene i samme område.
Det motsatte skjer om barnet bæres høyt. Det kjennes som ; halsbrann, smerter/ubehag under ribb bena, etter store måltider o.s.v.
Det er lurt å legge inn liggende hvilepauser gjennom dagen for å avlaste plagene.
 
Lykke til videre!
Hilsen Monica.  
Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.