Har så vondt i ribb-beina, på høyre side!

Hanne 

Spørsmål:
Var hos legen for 10 dager siden, hadde litt vondt da, men ble mye verre etterpå. Han var rimelig hardhent da han tok symfysemål, lå og klynket til slutt... Og det blir bare verre, ikke bedre. Vondt å sove, ligge, sitte,stå alt sammen! Kan han ha gjort noen form for skade?? Hva ville dere ha gjort i min situasjon?? Jeg er ikke blå lr noe utenpå, men det er så vondt! Ps, er i uke 32


Svar:

Svar: Kjære deg! Slik skal du ikke ha det etter et besøk hos legen, nei slik skal det ikke være! Selvfølgelig sier du i fra.

 Noen er svært hardhendte, og som mann vet han kanskje ikke hvor ømt det kan være. Jeg tror ikke han kan ha skadet deg direkte, men noen ganger kan ikke symfysebenet berøres uten at kvinnene skvetter til.

Om smertene ikke gir seg og du plages kan du ta kontakt med han igjen og be om en ny konsultasjon.

 Ta godt vare på deg selv! Si i fra på forhånd om ømme punkt/ øm mage neste gang. Ligg ikke der og vær beskjeden eller tålmodig. Det er din kropp det gjelder.

 Lykke til med videre egenomsorg!

Hilsen Monica.

Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.