Fly i første del av svangerskapet

Beth 

Spørsmål:
Stemmer det at det kan være skadelig for fosteret at man flyr i 2. og 3. mnd. av svangerskapet? Har snakket med legen min om det, og hun mener det kan være skadelig for organenes utvikling. Er dette riktig?


Svar:

Svar: Det er nok litt mindre surstoff enn i normal luft også i moderne trykk-kabiner. Dette betyr antageligvis ingen ting på korte flyreiser. Kanskje bør man likevel tenke seg om før man legger ut på lange flyreiser.

Hilsen Monica.

Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.