Ellen og Anne 

Spørsmål:
Er det slik at det er skadelig for fosteret om man ligger på magen, eller kan man gjøre dette til dette blir for ubehagelig ?


Svar:

Svar: Du kan ligge på magen så lenge det føles komfortabelt både fysisk og psykisk. Heldigvis er det også slik at barnet etter hvert som det vokser og ikke liker stillingen som mor velger, vil si i fra. Du må venne deg til å dele på godene og ikke helt bestemme over egen kropp.

Lykke til videre! Nyt mageleie så lenge du kan.

Hilsen Monica.

Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.