Ingen hikking i magen?

Cathrine 04.05.2010

Spørsmål:
Hei Jeg er gravid i uke 33 med barn nr.to. Da jeg gikk med førstemann, kjente jeg hver dag at han hikket(som små, rytmiske bevegelser). Denne gangen merker jeg imidlertid ingen hikking. Bekymrer meg for dette da jeg har lest at "alle" babyer hikker inni magen, og at hikking er babyens måte å øve seg på å puste. Kan det være at babyen ligger på en slik måte at jeg ikke merker hikkingen? Eller er det noe annet galt siden jeg ikke kjenner noe hikking? Bortsett fra at jeg ikke kjenner noe hikking, er det masse liv i magen hver dag, og alt har vært bra på alle svangerskapskontrollene mine.


Svar:
Det er ingen grunn til at du skal bruke opp viktig energi på å bekymre deg når alt er så bra. Det kan være som du selv sier at det kan skje uten at du har registrert det, f.eks om natten mens du sover eller at du vil kjenne det etterhvert som det blir trangere i livmoren.
Det er også forskjell på aktiviteten til barn i magen. 
Lykke til med siste 7-9 uker.
Hilsen Monica.
Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.