Kan jeg spørre deg?

mamma90 15.07.2010

Spørsmål:
Hei. Monica er ikke tilgjengelig så jeg prøver å spørre deg her: Jeg tror jeg er gravid siden jeg prøver å bli det og nå har jeg vært uten mensen i 2 dager og har mange tegn på at jeg kan være gravid. Men gravidtesten som jeg tok i dag viste negativ? Er det vanlig? Hvor lenge burde jeg vente? Jeg har ett barn fra før av, så jeg gjenkjenner flere tegn på en graviditet denne gangen! :-)


Svar:
Hei! Dagens graviditetstester er veldig sensible, og vil som regel gi utslag med det samme forventet mens uteblir. Jeg vil råde deg til å ta neste test av morgenurin,- dvs. at urinen bør ha stått i blæren i minst fire timer. Da inneholder urinen mer av hormonet HCG som påvises i graviditetstester, og dersom du er gravid vil den sikkert slå ut positivt. Lykke til! Elin.
Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.