2 års kontroll på helsestasjon

Birte 16.05.2010

Spørsmål:
Hei! Jeg funderer litt på om det er kontroll hos helsestasjon utover 1 og 1/2 år kontroll?? som f.eks 2 års, 3 og 4 års kontroll.. De andre foreldrene har hatt sine på 2 årskontroll og slikt.. Så da lurte jeg på om det er foreldrene selv som ordner det til eller helsestasjonen som følger opp??


Svar:
Hei, Birte! Det er vanlig rutine at dere skal få innkalling til toårskontroll på helsestasjonen. Mange helsestasjoner velger å vente til barnet er ca 2, 5 år. Deretter skal barna få tilbud om fireårskontroll. Du kan jo ta en telefon til din helsestasjon og høre hvilke rutiner de har der du bor, hvis du synes at det går for lang tid før du hører noe. Dersom dere nylig har flyttet til kommunene, kan det være lurt å ta kontakt med helsestajonen for å forsikre deg om at de har fått tilsendt helsekort på deres barn. Hilsen Elin
Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.