«forrige neste»

Cecilie uke 17: Magen begynner å vise

Nå høster jeg stadig oftere kommentarer på at magen begynner å vise litt, og det er godt å kjenne med hånden at det begynner å bli hardt under navlen. Magen stikker litt opp om morgenen når jeg ligger på ryggen og blæren er full, men den viser ikke så mye når jeg står oppreist.
Jeg ser jo at konturene forandrer seg og musklene på siden viser heller ikke særlig mye lenger. På kvelden er magen ganske stor og når jeg skal legge meg så merker jeg at noe er ’i veien’. Særlig når jeg ligger på høyre side så kan jeg kjenne noe hardt mellom ribbeina og hoftekammen. Det er spennende å følge med på forandringene.
 
Jeg så på magebilder på diskusjonsforumet her på babyverden.no under ’termin i oktober’ og jeg synes det er morsomt hvor mye forskjellige mager det er allerede. Jeg regner med at det er mange i min båt også, som ikke legger ut bilder nettopp fordi det ikke er så mye å vise fram enda.
 
På onsdag fikk jeg svar på allergitesten, og den var negativ. Heldigvis for det, tror jeg i hvert fall, for hva kan det da være som gjør meg så uendelig tett i nese og bihuler? Kanskje en to måneders forkjølelse? Humoristene mener det er fugleinfluensaen … flott! Hadde det vært en allergi så kunne jeg tatt forbehold og medisiner, men nå vet jeg ikke hvilken ende jeg skal begynne i. Legesekretæren som ga meg resultatet sa hun ville prate med legen om videre testing for hun kunne jo høre hvor snufsete jeg var over telefonen. Jaja, jeg slapp jo kvalme og har blitt spart for andre plager så langt, så det går nok bra.
 
Jeg var også på utdrikningslag for min venninne Charlotte. Hun ble bokstavelig talt tatt på sengen av sin forlover, før dagen fortsatte med masse aktiviteter. Vi hadde utendørs frokost og var i badeland og Charlotte tok alle oppgavene på strak arm og med godt mot. Du skal lete lenge etter en mer strålende og lykkelig ”utdrukken” brud. Jeg holdt ut helt til slutt, men innrømmer gjerne at jeg var ganske trøtt på slutten, men det var så moro at jeg ikke ville gi meg.
 
Badedrakten som jeg kjøpte for noen uker siden og som jeg brukte i helgen var latterlig stor over magen. Det var ikke noe vakkert syn med alt det ekstra stoffet som hang løst. Men jeg hadde ikke noe valg for alle bikiniene mine er veldig små på overdelen og jeg hadde ikke noe behov for å se ut som en ”puppemodell” blant alle de andre i badelandet. Jeg vet jeg har en bikini som er mye større, så jeg håper bare jeg klarer å finne den før vi reiser på ferie om noen uker, den ligger på loftet … en eller annen plass.
 
Jeg skal legge ved et bilde av magen om noen uker, det er liksom ikke vits enda. Det er bare en myk ”øl-mage”. Men jeg merker forskjell for hver dag og mistanken om små spark vokser seg sterkere. Jeg gleder meg til fortsettelsen og er veldig spent på hvordan jeg vil se ut med ordentlig stor mage. Nå nærmer det seg utlralyd, vi skal i uke 19, og det skal bli godt å se at den lille har det bra, og kanskje få se om det er en liten gutt eller ei jente.
Følg oss på Facebook


Legg inn en kommentar
 
Ditt navn:
Tittel:
Kommentar:
Skriv inn tegn vist ovenfor:
Antall kommentarer: 0
«forrige neste»

 

 

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.