Du er her: Blogg> 2010> 9

15. august: Dåp

Av: Tina

Det ble en kjempefin dag. Eric oppførte seg helt eksemplarisk, og alt gikk egentlig på skinner. Utrolig deilig!

Vi var faktisk ute i god tid for en gangs skyld, så vi fikk kommet i orden og skiftet på Eric penklærne før gudstjenesten. Klok av skade ventet vi til siste øyeblikk med det, siden han fremdeles har det med å gulpe på de mest upraktiske tidspunkter. Men denne gangen var vi veldig heldige, og han var faktisk nesten like ren ti timer senere.

Jeg holdt Eric under dåpen, som foregikk på engelsk midt i en ellers norsk gudstjeneste, og Sandra tok av ham luen. Øyeblikk senere var han døpt og fikk tørket håret, som da plutselig strittet til værs. Rett til værs. Piggsveis. Han har nå en lett hanekam uansett, siden han nesten bare har hår midt på, men dette var ekstremt. Jeg prøvde i all stillhet å få det til å ligge igjen.

På ettermiddagen ble det selskap med familie og venner og masse god mat. Eric fikk en agurkskive å gnage på, og det var veldig stas. Han var storsjarmør som vanlig, og selvfølgelig festens midtpunkt.

Da vi tuslet oss hjem et godt stykke utpå kvelden var Eric så sigen at han ikke engang gløttet opp da jeg lirket ham inn i og ut av bilsetet. Det var en lang og travel dag for en liten kropp, og enda lengre var den for foreldrene hans som hadde vært oppe til 3 på morgenen for å stryke klær. Gjesp. Men døpt ble han nå omsider!

08.09.2010


Kommentarer:

  1. Gratulerer med vel overstått dåp :)
  2. Uforståelig at lespiske kan døpe sine barn. Di gjør jo imot det som står i bibelen...
  3. Gratulere med vel overstått dåp til begge:) og du anonym kl.21.16...herregud, gå en anna plass me kjerringkjeften din!!!
Legg inn en kommentar    
Brukerverifisering Bilde for brukerverifisering  

Tina

Om meg

Jeg er en 32 år gammel musikkelskende geek som jobber i helsevesenet men stadig lurer på om jeg ikke valgte feil den gangen i 9. klasse da vi skulle søke studieretning på videregående. Jeg kunne ha blitt informatiker, matematiker eller filolog etter videregående, men selv om ingen av de yrkesretningene slo til fikk jeg i det minste en kraftig runde av internett-basillen. Og slik hadde det seg at jeg noen år senere ved en tilfeldighet møtte Sandra (en felles geek, utrolig snill og fantastisk verbal) på et nettforum. Først var vi venner i flere år, så kjærester, forlovede, og i fjor høst endelig kone og kone. I februar kom vår sønn til verden.

Jeg blogget her hver uke mens jeg var gravid, og her er fortsettelsen av historien om den lille familien vår.

Arkiv

Share/Bookmark

Sjefredaktør: Karine Næss Frafjord
Redaktør: Heidi Elin Nupen
Fagredaktør: Maren Eriksen
Journalist: Janet Molde Hollund

RSS-feed Aktuelt fra Babyverden.no
Kontakt: babyverden(a)sandviks.com
Babyverden.no arbeider etter Vær Varsom- plakatens regler for god presseskikk og følger redaktørplakaten.


tilbyr veiledning gjennom Babyverden.no og Familieverden.no, og rett bok til rett tid gjennom Goboken.no. Eller sagt på en annen måte: Vi hjelper barn og foreldre å utvikle seg sammen. Vi utgir også Svangerskapsboken, Spedbarnsboken og Fødselsboken som deles ut gratis til alle gravide og småbarnsforeldre i Norge.

Copyright © 2001-2012 Babyverden.no - Kopiering av materiale fra Babyverden.no for bruk annet sted er ikke tillatt uten avtale. Babyverden har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til.